SİLİVRİ ADLİYESİ 2019 - 2020 ADLİ YIL AÇILIŞ PROGRAMI
  14.08.2020

  Silivri Adalet Sarayında yeni adli yılın açılışı nedeniyle tören düzenlendi. Törene Cumhuriyet Başsavcımız Nihat DEMİR, Komisyon Başkanımız Selami YILMAZ, Hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile adli personelimizin yanı sıra Çatalca Cumhuriyet Başsavcısı Orhan AL, Silivri Belediye Başkanı Volkan YILMAZ, Silivri Kaymakamı, Çatalca Kaymakamı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Cezaevi Müdürleri, Silivri Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Mehmet VELİBEYOĞLU, İlçe Belediye Başkan Yardımcıları ve bir çok avukat katıldı. Silivri Adliyesinde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende C.Başsavcımız Nihat DEMİR adli yılın açılışı nedeniyle birer konuşma yaptı. Cumhuriyet Başsavcımız yaptığı konuşmada;

  "Silivri Adalet Komisyonu yargı alanı içinde bulunan Silivri, Çatalca ve Marmara Ereğlisinin kıymetli Kaymakamları, Belediye Başkanları, Hakim ve Savcıları, savunmanın temsilcisi değerli avukatları, kolluk kuvvetlerimizin kıymetli komutanları, müdürleri, amirleri, hastanelerimizin başhekimleri, daire amirleri, adliyelerimizin kıymetli çalışanları, eski mensupları ve çok kıymetli konuklar,

  2019-2020 Adli Yıl açılış törenine hoş geldiniz, şeref verdiniz.

  Türkiye Cumhuriyetinin asıl sahibi Türk Milletidir. Vatan savunmasında canlarını feda eden, mekanları cennet olan şehitlerimizi ve gazilerimizi, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ü minnetle ve şükranla anıyoruz ve gelecek nesile de Kuruluş Savaşı, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi, yurt içi ve yurt dışında vatan savunmasında bulunan şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları birer örnek olarak yıllarca anlatılacaktır.

  Türk Milleti adına, yargılama yetkisine sahip yargının hukuk devletinin vazgeçilmezi olduğu, gücünü anayasa, yasalar ve uluslararası sözleşmeden alan bağımsız yargının, hukuk devletinde yasama ve yürütme ile eşit mesafede olduğu, hepimiz tarafından bilinen "Adalet mülkün temelidir." sözüyle de önemli bir gerçektir. Yargılama görevinde bulunan tüm bireylerin yoğun iş yükü altında gerekli fedakarlığı gösterdiği aşikardır. Yargı reformu strateji belgesinin yasalaşması ile birlikte eksiklikler giderilecek, devletimizin bütçesi durumuna göre de yeni Adliye Sarayları yapılacaktır. Son yıllarda yapılan reformlar ve büyük Adliye Sarayları bu temenninin en güzel örnekleridir. Emeği geçen başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm devlet büyüklerimize şükranlarımızı sunarız.

  "İki günü eşit olan ziyandadır." Hadis-i Şerif gerçeğini de göz önünde bulundurduğumuzda çok çalışmalı, yeni hedeflere, yeni ufuklara ve gelişen, değişen dünya standartlarının üzerine çıkmalıyız. Hz. Ömer'i, Hz. Ömer yapan da adalet değil midir? Bu sebeple adalet, devletin temelidir. Sağlam temel ancak adalet ile sağlanır. Adliye binaları tüm vatandaşlarımızın eşit hak arama saraylarıdır. Bu sebeple etkin, yerinde ve hızlı, seri bir şekilde yargılamanın yapılıp sonuçlanması en büyük amaçlarımızdandır.

  Değerli konuklar, 2019-2020 Adli Yılının milletimize, devletimize ve tüm yargı mensuplarına hayırlı ve uğur olmasını diliyorum.

  Buraya gelmekle bizi onurlandıran tüm konuklarımıza ayrıca şükranlarımı sunuyorum, saygılarımla."ifadelerini kullandı.

  Yeni adli yılın açılışı nedeniyle törene katılan misafir ve katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

  Adres

  Alibey Mah. Turgut Özal Bulvarı. No: 32-34 Silivri/İstanbul

  Telefon

  0(212) 728 22 20

  E-Posta

  silivricbsisaretadalet.gov.tr