Kullanıcı Şifre İşlemleri

Silivri Adliyesi Personel Kullanıcı İşlemleri Nasıl Yapılır?
Portal Hesabına (UYAP açılışı) ilişkin şifre işlemleri;

Adalet Bakanlığı'na yeni başlayan veya Portal hesaplarına ait parolasını unutan personelin Parola Talep Formunu doldurarak (Tıklayıp açın. Ardından Doldurup Ctrl+P ile çıktı alabilirsiniz) 0 312 293 22 24 nolu faksa faks çekmesi gerekmektedir. Faks çekildikten sonra şifre işlemleri 0312 293 2100-2 DAHİLİ 3348-3349 telefonundan destek alabilirler.

Etki Alanı (Bilgisayar Açılış) şifre değişikleri için;

Etki Alanı (Bilgisayar açılış) şifresini unutmanız halinde Uyap Portal(Uyap Üzerinden Çalışır) ekranından kendiniz yapabilirsiniz. Uyap Portala girdikten sonra Şifre İşlemleri penceresinden Bilgisayar Açılış, Eposta ve Haberci, Uyap Portal Şifrelerinizi yenilebilirsiniz.

E-Posta ve Haberci şifre değişikleri için;

Kurum E-Postası ve Haberci programının şifresi aynıdır. Şifrenin unutulması veya değiştirilmek istendiğinde Portal ana sayfasında bulunun Şifre İşlemleri bölümünden şifre değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz.

E-İmza şifre değişikleri için;

E-İmza şifre değişikliği için bilgisayarınızda kurulu olan Akis Programını çalıştırarak PIN YÖNETİMİ bölümünden e-imza şifre değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz. E-İmza şifresinin unutulması veya kilitlenmesi durumunda Kamusm web sayfasında Bireysel İşlemler bölümünden giriş yapılarak Kilit Çöz butuno aracılığıyla şifrenizi yenileyebilirsiniz.